FLV-3015-C2 6kW
Laserlõikeseade 3000x1500
Otinus
FLV-3015-C2 6kW
Tootmisaasta
2024
Seisund
Uus
Asukoht
Bydgoszcz
Andmed masina kohta
- Masina nimetus:
- Laserlõikeseade 3000x1500
- Tootja:
- Otinus
- Mudel:
- FLV-3015-C2 6kW
- Tootmisaasta:
- 2024
- Seisund:
- uus
Hind ja asukoht
- Asukoht:
- Karola Szajnochy 14b, 85-738 Bydgoszcz, Polska
Kirjeldus
Fiber laser cutting machine FLV-3015-C2 6kW / VF1530-6000W
Specifications
- Maximum sheet size: 3000x1500mm
- Positioning accuracy of the X and Y axes:: ±0.05mm/m
- Repeatable positioning accuracy of the X and Y axes: ±0.03mm
- Maximum speed: 120000mm/min
- Maximum acceleration: 1.5G
- Nominal power: 6.0kW
- Energy requirements: 40.0kW
- Source brand: Raycus or MAX Photonics (You can choose)
- Feed voltage: 3x400V50Hz
- International Protection Rating: IP54
Cutting thickness
- Carbon steel: Recommended thickness 25.0mm, maximum thickness 30.0mm
- Stainless steel: Recommended thickness 16.0mm, maximum thickness 20.0mm
- Aluminum: Recommended thickness 12.0mm, maximum thickness 14.0mm
Structure parts
ABLS - automatically replenishes grease in guides.
RayTools cutting head with autofocus
Optional extra - Otinus Protect to guarantee your peace of mind
Optional extra - Voltage stabilizer
Control panel
All installed software has lifetime licenses.
Wireless controller included.
Assistance by a specialist
Otinus Academy
Technical consulting
Price-included
3-day training including installation of the machine
Godpfoh Hfphox Ainsbl
- 1 day up to 8 hours - installation of the machine and learning to use the controller.
Consultation with a specialist
- Telephone: 7.30 a.m. to 9 p.m. (Mon-Sat) - time package of 8 hours to be used within 12 months.
Online: from 7.30 a.m. to 2.30 p.m. (Mon-Fri) - time package of 8 hours to be used within 12 months.
Access to Otinus Academy courses
- LibreCad - 12-month access
In addition, you will receive
- CAD drawing package
Specifications
- Maximum speed: 120000mm/min
- Maximum acceleration: 1.5G
- Nominal power: 6.0kW
- Energy requirements: 40.0kW
- Feed voltage: 3x400V50Hz
Cutting thickness
Structure parts
Control panel
Wireless controller included.
Assistance by a specialist
Otinus Academy
Technical consulting
Price-included
Godpfoh Hfphox Ainsbl
Consultation with a specialist
- LibreCad - 12-month access
In addition, you will receive
- CAD drawing package
Pakkuja
Märkus: Registreeru tasuta või logi sisse, et saada kogu teave.
Registreeritud alates: 2021
87 Kuulutused internetis
Saada päring
Telefon & Faks
+48 52 30... kuulutused
Need kuulutused võivad samuti teile huvi pakkuda.
Väike kuulutus
Leipzig
1 138 km
Laserlõikusmasin
12 m Rohrlaserschneidmaschine 12 kW12045ETP / 450 mm Option bis 510 mm
Väike kuulutus
Niederlangen
1 276 km
Laserlõikusmasin
BODORT230E 6kW + T-Loader
BODORT230E 6kW + T-Loader
Wellingborough
CNC SAEE PUURLIINI JAGAMISSÜSTEEM
VOORTMANV613 / VB1050
VOORTMANV613 / VB1050
Wiesbaden
Tugevdada/t-kujulise plaat
Slovakkia
Laserlõikamismasin
TRUMPFTrulaser 3030 L20 CO2
TRUMPFTrulaser 3030 L20 CO2
Bydgoszcz
747 km
AB LAGER Laser 3kW Rotator 6000x220
OtinusFLV-3015-OT-6022 3kW
OtinusFLV-3015-OT-6022 3kW
Saksamaa
Pintsliveski Fladder Gyro 300 VAC Ex, P
FladderFladder Gyro 300 VAC Ex.
Emskirchen
Kokkupandav masin
StahlT50/4-4-SAK66
StahlT50/4-4-SAK66
Niederlangen
BODORi7 6kW
BODORi7 6kW