RAC 3.1-150-460-A0I-Z1-220
Spindliajamimooduli regulaator
Indramat
RAC 3.1-150-460-A0I-Z1-220
VB lisandub käibemaks
Seisund
Kasutatud
Asukoht
Borken
Andmed masina kohta
Hind ja asukoht
VB lisandub käibemaks
- Asukoht:
- Dunkerstrasse 29, 46325 Borken/Burlo, Deutschland
- A20241250
- Viitenumber:
- Värskendus:
- viimati kuupäeval 16.02.2026
Kirjeldus
Indramat RAC 3.1-150-460-A0I-Z1-220 Spindle Drive Controller
Technical details:
Supply voltage: 3 × AC 380–460 V
Control voltage: AC 230 V
Weight: approx. 49 kg
Continuous current: approx. 92 A
Max. output power: approx. 55 kW
Ambient temperature: +5°C to +45°C (operation), −30°C to +85°C (storage)
Max. operating altitude: up to 1000 m above sea level. NN
Protection class: IP10, humidity class "F" according to DIN 40040
Gjdpfx Asxl A Ncsp Deit
Integrated cooling via fan
Integrated emergency stop system
Condition: Used (see pictures).
Note:
Financing through our bank is also possible.
komplett-konzept.leasingo.de
You can find more items – new and used – in our shop!
International shipping costs upon request!
Technical details:
Control voltage: AC 230 V
Weight: approx. 49 kg