SIEGMUND 16, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Seisund
Uus
Asukoht
Ahaus Saksamaa
Kinnituslaud SIEGMUND 16, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
more Images
YouTube video
Andmed masina kohta
Masina nimetus:
Kinnituslaud
Tootja:
SIEGMUND
Mudel:
16, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Seisund:
uus
Hind ja asukoht
Asukoht:
Ahaus Saksamaa
A19923745
Viitenumber:
Värskendus:
viimati kuupäeval 05.09.2025
Kirjeldus
table length 2000 mm
table width 1000 mm
table height (lateral area) 100 mm
weight 351 kg
SIEGMUND authorized dealer - all items available!
Product description
- Through hardened tool steel X8.7 + plasma nitriding
- Material thickness approx. 11.5 - 13 mm
- Sidewall made of high quality steel S355J2 + N + plasma nitriding
- Hole Ø 16 mm
- Holes surface 50x50 mm grid
Gedpfjxaa Hbex Ap Doit
- Rounded corners, edges and holes
- Height of side wall 100 mm
- Drill holes in the side wall in a diagonal grid
- Including scaling on the surface
- Construction reinforced by ribs
- Grid lines enable precise structures
The welding tables are provided with a scale as standard.
Plasma nitrided version:
- Protection against rust / scratches / weld spatter adhesion
- more corrosion-resistant / higher load capacity
Equipment:
- 16 hole pattern / dimensions 2000 x 1000 x 100 mm