Sanwa TRP-1150-SCB
Tootmisaasta
2025
Seisund
Uus (täielikult töökorras)
Asukoht
Schwalmtal Saksamaa
Punkerdamismasin Sanwa TRP-1150-SCB
more Images
Sanwa TRP-1150-SCB
Andmed masina kohta
Masina nimetus:
Punkerdamismasin
Tootja:
Sanwa
Mudel:
TRP-1150-SCB
Tootmisaasta:
2025
Seisund:
uus
Töövõimekus:
täielikult töökorras
Hind ja asukoht
Asukoht:
Vogelsrather Weg 53, 41366 Schwalmtal, Deutschland Saksamaa
Helistada
Tehnilised andmed
Kogulaius:
6 400 mm
Kogupikkus:
7 800 mm
Kogukõrgus:
2 500 mm
Kogumass:
30 000 kg
Kirjeldus
New machine
Machine for punching, embossing, waste stripping and depaneling
Specification:
Sheet format max. 830 x 1,150 mm
Sheet size min. 450 x 550 mm
Maximum punching force 3.0 MN (300t)
Speed 7,000 Bg/h
Processable materials:
Paper min. 80 g/m²
Cardboard up to 2,000 g/m²
Corrugated cardboard up to 4 mm
Features:
manual non-stop feeder
Giodpst H Nhhsfx Ap Djt
Automatic pile alignment at the feeder
10" inch display at the feeder
Automatic non-stop roll cloth in the feeder
stripping station
Blank separating station
Centerline
Automatic separating sheet inserter to stabilize the panel stacks
Quick-clamping frame stripper upper tool and central stripping board
Quick-clamping frame blanking station upper and lower tool
Pneumatic clamping frame and punching plate lock
APC 1 - automatic punching pressure system
APC 2 - platen tilting at the platen exit
1x 4mm cutting plate incl. 10x 1mm cutting plates
2x 5mm cutting plate