OFASHL060-40G16AE
Suruõhuga adsorptsioonkuivati õli vaba
Parker Zander
OFASHL060-40G16AE
EXW fikseeritud hind lisandub käibemaks
Tootmisaasta
2023
Seisund
näitusmasin
Asukoht
Erlangen
Andmed masina kohta
- Masina nimetus:
- Tootja:
- Parker Zander
- Mudel:
- OFASHL060-40G16AE
- Masina number:
- OFASHL060-40G16AE
- Tootmisaasta:
- 2023
- Seisund:
- nagu uus (näitusmasin)
- Tööajad:
- 0 h
Hind ja asukoht
- Asukoht:
- Frauenauracher Str. 61, 91056 Erlangen, Deutschland
Kirjeldus
Parker Zander adsorption dryer Compressed air preparation system OIL FREE AIR SYSTEM.
The OFAS combines sophisticated OIL-X filtration technology with one
With dew point control, regeneration air volumes adjustable
Exhibit:
Parker / Zander adsorption system OFASHL060-40G16AE
Year 2019
Technical data:
Compressed air connection: BSPT G 1/2 "
Flow rate:
1.65 m³ / min at pressure dew point -20 ° C
1.50 m³ / min at a pressure dew point of -40 ° C
Removes dirt, oil and water up to 0.003 μm
Max. Pressure 16 bar
Dimension:
Width: 559 mm
Depth: 490 mm
Height: 1510 mm
Weight: 93 kg
Giodpsd Sninjfx Ap Det
The OFAS system is officially certified by Lloyd to ISO 8573-1 Class 0 in terms of the total oil content of the compressed air from oil-lubricated and oil-free compressors.
Other models and designs on request!
Exhibit:
Year 2019
Technical data:
Flow rate:
Max. Pressure 16 bar
Dimension:
Width: 559 mm
Depth: 490 mm
Height: 1510 mm
Weight: 93 kg
Giodpsd Sninjfx Ap Det