Mori Seiki SL-15 CNC Turning Center
Machine Type: CNC Turning Center (2-Axis)
Serial Number: 1899
Control System: Mori Seiki MSC-516
Maximum Turning Diameter: approx. 300 mm
Maximum Turning Length: approx. 500 mm
Swing Over Bed: approx. 510 mm
Axis Travels
X-Axis Travel: approx. 210 mm
Z-Axis Travel: approx. 520 mm
Gisdpsx Hp Ikefx Ap Dot
Spindle Nose: A2-6
Spindle Bore: approx. 62 mm
Maximum Spindle Speed: approx. 4,000 rpm
Spindle Motor Power: approx. 11 / 15 kW
Tool Turret: 12-Station
Tool Size: 25 × 25 mm
Equipment & Features
Hydraulic Tailstock
Tool Presetter
6.5" 3-Jaw Power Chuck
Coolant System
Machine Weight: approx. 4,000 kg
Machine Dimensions (L × W × H): approx. 2,700 × 1,600 × 1,700 mm
Serial Number: 1899
Swing Over Bed: approx. 510 mm
Axis Travels
X-Axis Travel: approx. 210 mm
Z-Axis Travel: approx. 520 mm
Gisdpsx Hp Ikefx Ap Dot
Spindle Nose: A2-6
Spindle Bore: approx. 62 mm
Tool Turret: 12-Station
Tool Size: 25 × 25 mm
Equipment & Features
Hydraulic Tailstock
Tool Presetter
6.5" 3-Jaw Power Chuck
Coolant System
Need kuulutused võivad samuti teile huvi pakkuda.
Väike kuulutus
Weil der Stadt
1 519 km
CNC-treipink
MORI SEIKISL-15
MORI SEIKISL-15
Väike kuulutus
Suurbritannia
1 748 km
CNC-treipink
MORI SEIKISL-600B/2000
MORI SEIKISL-600B/2000
Albano Sant'Alessandro
CNC põrandatüüpi puurpingi
PAMASPEEDRAM 1
PAMASPEEDRAM 1
Jünkerath
Freespink
Deckel MahoDMC 1035 V
Deckel MahoDMC 1035 V