LandReko SCP 550-12
fikseeritud hind lisandub käibemaks
Seisund
Uus
Asukoht
Bochum Saksamaa
RÕHKPUHASTATAV KABINI LÕHKPUHASTUSKABIN LandReko SCP 550-12
more Images
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
LandReko SCP 550-12
Andmed masina kohta
Masina nimetus:
RÕHKPUHASTATAV KABINI LÕHKPUHASTUSKABIN
Tootja:
LandReko
Mudel:
SCP 550-12
Seisund:
uus
Hind ja asukoht
Asukoht:
Bochum, Saksamaa Saksamaa
Kirjeldus
Technical specification:
-chamber volume: 550 litres
-Work tray: 1150 x 700 x 550 mm,
-cleaning capacity: up to 20 m2 / h
-weight 220 kg
-power supply: 230V ~ / 50Hz
-Nominal operating pressure: up to 12 bar
-Degree of cleaning: SA-3.0 (very deep and extensive corrosion)
-air requirement: 1000 l / min (for 4.0 mm nozzle)
-Maximum air flow: up to 7,500 l / min
Supported nozzle diameters: from 2 to 10 mm
-grinding valve: CLEMCO
-nozzle material: tungsten carbide
Sight glass Dimensions: 220 x 730 [mm] - Sight glass
-Worktable load: up to 250 kg
-Lighting: LED, adjustable in a range of +/- 90 degrees (two parts)
-Coating protection: Powder coating
-working temperature: 10 to + 50 degrees Celsius
-Shared work table: Yes
-Inspection valve: Yes
-Weight: 220 kg
The picture shows an example for the configuration of the pressure blasting boiler SCP-550-12
THE OFFER INCLUDES:
-Pressure blasting cabin Land Reko SCP-550-12
-boron carbide nozzle: 2, 2.5, 3, 3.5 or 4 mm (optional)